Týnská 402, 403, 398 43 Bernartice

Setkávání

Komplex bytů SenioHouse Bernartice

Místo pro setkání

Projekt pečovatelských bytů v Bernarticích zajišťuje sociálního bydlení pro osoby z cílové skupiny tak, aby došlo k získání nebo prodloužení jejich soběstačnosti a nezávislosti. Současně umožňuje poskytování terénních služeb sociální péče.

Domy s pečovatelskými byty odpovídají současným trendům bydlení pro seniory. Celý komplex je bezbariérový, technicky upravený, určený k sociálnímu bydlení osob v nepříznivé sociální situaci způsobené věkem nebo zdravotním stavem. Objekt je umístěný v klidné lokalitě, ale  zároveň není oddělen od společenského dění městyse Bernartice. Pro jeho obyvatele jsou připraveny služby nezbytné pro zajištění bezproblémového života seniora (např. stravování, zajištění nákupů, úklid domácnosti, praní prádla atd.).

Důležité je, že za tyto služby senior platí až v okamžiku, kdy je začne čerpat. Nic není povinné, ale naopak připravené k využití.
Byty jsou zařízeny tak, aby vytvářely atmosféru domácího prostředí se vším, co k tomu patří.

2kk w

Pečovatelské byty

Pohodlné bydlení

Pečovatelské byty v Bernarticích představují ideální bydlení pro lidi starší 65 let. Představují pohodlné místo k životu pro všechny, kteří jsou v základních životních úkonech soběstační, ocení však komfort v podobě života na venkově s dostupností všech základních a nezbytných služeb a dostupnosti péče jiné osoby. Terénní sociální služby zajišťuje Sociální služba Města Milevska.

SenioHouse z dronu

Komplex bytů SenioHouse Bernartice

Dostupné a příjemné byty

V samotném komplexu bytů SenioHouse najdete 12 bytů o dispozici 2+kk a celkem 36 malých, příjemných bytů 1+kk. Byty jsou v objektech umístěny s důrazem na soukromí, ovšem s prvky komunitního vyžití. Každý byt je vybavený kuchyňskou linkou, má své připojení na internet a samostatná měřidla elektřiny a vody. Výtah je pak dalším výrazným a ceněným doplněním mozaiky pro spokojené bydlení.

Bernartice

Bernartice

Pohodlné místo k životu

Obec Bernartice má cca 1300 obyvatel a nachází se v Táborské pahorkatině přímo mezi městy Písek, Milevsko, Tábor a Bechyně. Turistickou oblast Toulava (zahrnuje Táborsko, okolí Milevska a středočeské Sedlčansko) charakterizují mírné kopce, čistý vzduch a lesy – více informací najdete na www.toulava.cz a na www.bernartice.cz.

Časová dostupnost okolních míst Bernartic -  Milevsko 10min, Bechyně (Lázně Bechyně) 10 min, Dražíč (Pivovarský dvůr Lipan) 10 min, Písek 20 min, Týn nad Vltavou 20 min, Hrad Zvíkov 20 min, Tábor 25 min, Vodní nádrž Orlík (Zámek Orlík) 25 min.

Milevsko

Okolí Bernartic

Památky, výlety a kultura

V okolí budete mile překvapeni rozmanitostí volnočasových aktivit. Pro milovníky architektury a historie se v okresních městech Písek a Tábor najde mnoho překrásných míst – historická centra obou uvedených měst patří ke skvostům českých kulturních památek. V Milevsku pak navštívíte například premonstrátský klášter z 12. století, či z „novodobějšího soudku“ Muzeum milevských maškar. Ty mají v Milevsku svou letitou tradici.

Bechyně Vás pohostí ve vyhledávaném lázeňském wellnes centru a ve 30 minut vzdáleném Ski areálu Monínec si na své přijdou i milovníci zimních sportů. Necelou půl hodinku jízdy autem to máte i k Vodní nádrži Orlík a jejím oblíbeným kempům Radava, Trhovky. V blízké obci Dražíč se nachází pivovarský dvůr Lipan. Okolí Bernartic je protkané cyklostezkami. Venkovský charakter Bernartic perfektně doplňuje občanská vybavenost v podobě obchodu, pošty, zdravotnického zařízení či školy. V případě potřeby se do Bechyně, Písku, Milevska, Týna nad Vltavou i Tábora pohodlně dostanete frekventovanými autobusovými spoji, nebo do 15-25 minut autem.

Kde nás najdete

Kde nás najdete

Pokud se chcete dozvědět více, zastavte se k nám.

    © 2023 Stránky vytvořil www.pczavada.cz pro Senio s.r.o.